VYHĽADÁVANIE

-

súkromné

firemné

dopyt

ponuka

len s fotkou

KATEGÓRIE

Microjob iPhone

Microjob Android

Web portál vykurovania - otvorený hardvér

ID: 29552     Pridaný: 26.01.2019
Cena: 100 € za službu
Vyhotovený web backend napísaný v jazyku PHP, ktorý funguje ako zberná brána pre dáta od používateľov registrovaných na stránke. Každý registrovaný používateľ si zvolí hardvér, ktorý využíva - vývojovú dosku, prostredníctvom ktorej dáta odosiela na web.

Používateľ má na výber z platforiem:
- Arduino + Ethernet shield W5100/ modul W5500
- NodeMCU/ESP8266
- ESP32

Stránka umožňuje nahrávať a prezerať až 6 teplôt, pričom jedna z nich je regulačnou teplotou, ktorou sa riadi kúrenie v dome. Teploty sa zaznamenávajú senzormi DS18B20 v počte 6ks, ktoré je možné ťahať až na desiatky metrov od zdroja. Je teda možné pokryť celú domácnosť, vonkajšie priestory a pod. Pri aktívnom napájaní (3-pin zapojenie).

Kúrenie obsahuje 2 režimy:
- Automatika - spína sa na základe nameranej teploty, cieľovej so započítaním voliteľnej hysterézy (+-0,5 - 2°C) (bude implementované)
- Manuál - klasicky na vyžiadanie ZAP/VYP(bude implementované)

Samozrejmesťou je aj reprezentácia nameraných teplôt počas dňa a ich vykreslenie do grafu priamo na webe a to za 24 hodín, alebo 7 dní. Webstránka umožňuje zmeniť názvy miestností/čidiel, z ktorých sa dáta berú, stránka vygeneruje zdrojový kód pre mikrokontróler, ukazuje stav pripojenia dosky (či je pripojená, čas poslednej prijatej informácie). Používateľ môže nahrávať teploty raz za 30 sekúnd.

Systém ponúka i real-time chat medzi registrovanými používateľmi.
Aplikácia je svižná, ponúka zaujímavý spôsob zberu a reprezentácie dát v multiuser webaplikácii. Každý používateľ má jednoznačný identifikátor, ktorým môže na stránku dáta nahrať. Z administračného rozhrania je možné spammerov (dosky, ktoré odosielajú neplatné dáta zablokovať).
Nakoľko sú do systému integrované aj Arduino dosky s Ethernet shieldmi, ktoré nepodporujú HTTPS, je nutné mať ako HTTP, tak i HTTPS variantu stránky.
Každé zariadenie môže dáta na web poslať raz za minútu (ak odosiela častejšie, systém tieto dáta zahodí) - predchádza preplneniu databázy + pravidelne maže staré dáta.
Systém používa MySQL databázu a sériu tabuliek pre používateľov, namerané dáta, stav kúrenia.
Podobné inzeráty: Programovanie / Ostatné
Ďalšie inzeráty od používateľa: zobraziť (30)

Poslať inzerát známemu

Upozorniť na inzerát

Ďakujeme, že nám pomáhate udržiavať obsah microjob.sk.
Nahlásenie inzerátu je anonimné.


Zlý inzerát (nevhodný obsah, podvod)

Neaktuálny inzerát

Nespráva kategória

InéKontaktovať inzerenta